Genial Gadget Black Bubble alias Gedžitka je fenka rasy Parson Russell teriér. Její srst je hladká, bikolor – bílá s černými znaky. V kohoutku měří 36 cm, má nůžkový skus a je plnochrupá (bez obou M3).

Gedžitka očima své paničky:

Gedži mi obvykle dělá celodenního společníka, tráví téměř veškerý čas v mé blízkosti a sdílí se mnou většinu pracovních i soukromých aktivit.

Když jsme si ji měli brát jako malé štěně, požádala jsem majitele firmy, pro kterou pracuji, zda by mohla být než povyroste se mnou v kanceláři. Dočasně, do naší firemní administrativní budovy nemají běžně psi přístup. A už to tak nějak zůstalo natrvalo 🙂 Gedži většinu mého pracovního dne leží na stole vedle mého počítače, případně ve svém pelíšku pod stolem, nebo na svých dekách…tak nějak se v mé kanceláři zabydlela. Na povel „porada“ radostně seskočí a přesune se do zasedací místnosti, ulehne na židli připravenou pro ni a pokud je třeba, vydrží i několik hodin bez toho, aby někoho rušila. Mezi zaměstnanci si našla své oblíbence, kteří ji při setkání  podrbou, dají piškot, … a to jí zpestřuje den. Je neskutečně vnímavá k lidem – ty co o kontakt s ní nestojí neruší a ignoruje, kdo projeví zájem, Gedži okamžitě reaguje podle toho, co od ní člověk očekává – buď lehne na záda a nastaví břicho na drbání, nebo skočí do náruče a oblíže, nebo způsobně v sedě čeká na piškot – prostě jak kdo chce.

Působí tak vyrovnaně, klidně, trpělivě, že málokdo z práce tuší, že jak skončí pracovní den a já vezmu postroj na běhání, nebo začnu nakládat auto, chystat kolo,…Gedži ožije a nadšeně a s plnou vervou a nasazením jde do všech sportovních akcí, na které ji bereme.

Sportování ji moc baví. Splnila mi můj dávný sen a účastní se se mnou triatlonových závodů, nadšeně běhá, chodí s námi na skialpy, plave i několikakilometrové trasy.

Zatím nejvíc úspěchů sklidila při coursingu, kde vyhrála téměř všechny závody, kterých se zúčastnila.

Je pro každou srandu a aktivní zábavu. Normální nudné vycházky bez akce ji moc nebaví a pak je spokojenější na naší zahradě, kde bedlivě hlídá, aby si kočky od sousedů nedovolily vstoupit na náš pozemek. Jedna z nich to zaplatila kouskem svého ocásku.